İngilizce Kelime Okunuşu

İngilizce öğrenirken yaşanan sıkıntılardan bir taneside ingilizce kelimelerin okunuşudur. İngilizcede kelimelerin okunuşunu doğru telaffuz etmeniz karşınızdaki kişinin sizin söylediklerinizi kolayca anlamasına yardımcı olur. 
Okunuşunu duymak istediğiniz İngilizce kelimeyi aşağıda ”type your text here”  alana yazarak veya başka bir kaynaktan kopyala yapıştır yapıp “listen!” butonuna tıklamanız yeterli.

25 thoughts on “İngilizce Kelime Okunuşu

  1. Yorumunuz için Teşekkürler.ABCingilizce olarak amacımız ingilizce öğrenen tüm arkadaşlarımızı en doğru olanı öğrenmelerine yardımcı olmak. Bu yüzden mümkün olduğunca ingilizce kelimeleri okunuşları ile birlikte vermeye özen gösteriyoruz. Başarılar.

  2. sesli sözlük değil aradığımız bu işin bir kuralı olmalı örneğin x harfi cümlenin başında şöyle okunur cümlenin ortasında böyle okunur gibisinden bir taktiği olmalı yoksa anlamını bilmediğimiz her kelimeyi telaffuz etmek için sözlükteki bütün kelimeleri ezberlemek lazım

  3. Merhaba istek6,
    Öncelikle şunu belirteyim malesef ingilizce Türkçe gibi fonetik bir değildir, diğer bir deyişle kelimeler çoğunlukla yazıldığı gibi okunmaz.Bunun nedeni ingiliz alfabesinin 26 harften oluşmasına karşın 40 tan fazla ses içermesidir. Ama buna karşın kelimelerin telafuzunu kolaylaştırmak için belirli kurallar mevcuttur. bu kuralları aşağıdaki linki ziyaret ederek öğrenebilirsin.

    Başarılar,

    http://www.abcingilizce.net/2012/10/ingiliz-alfabesi.html#3

Leave a Comment