İngilizce Kelimelerin Okunuşları ve Telaffuzları

İngilizce kelimelerin okunuşlarını ve telaffuzlarını yazıyı sese çeviren sitemizdeki bilgisayar programı yardımı ile kolayca öğrenin.

İngilizce öğrenirken yaşanan sıkıntılardan bir taneside İngilizce kelimelerin okunuşudur. İngilizcede kelimelerin okunuşunu doğru telaffuz etmeniz karşınızdaki kişinin sizin söylediklerinizi kolayca anlamasına yardımcı olur.

İngilizce telaffuzunuzu geliştirmenin en iyi yolu ana dili İngilizce olan bir kişiyle bolca pratik yapmaktan geçer. Buna karşın öğrencilerin bir çoğu bu imkana sahip değildirler. Bu yüzden ingilizce kelimelerin okunuşlarını en doğru şekilde öğrenebilmeniz için sayfamızda bulunan İngilizce yazıyı sese çevirme programını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Okunuşunu duymak istediğiniz İngilizce kelimeyi aşağıda ”type your text here”  alana yazarak veya başka bir kaynaktan kopyala yapıştır yapıp “listen!” butonuna tıklamanız yeterli.

 

 

İngilizce Kelimelerin Okunuşları ve Telaffuzları” üzerine 25 yorum

  1. bence süper bir site dersten önce buraya girip çalışıyorum ve dersteki kelimelere hazırlık oluyor. THANK YOU

  2. Merhaba istek6,
    Öncelikle şunu belirteyim malesef ingilizce Türkçe gibi fonetik bir değildir, diğer bir deyişle kelimeler çoğunlukla yazıldığı gibi okunmaz.Bunun nedeni ingiliz alfabesinin 26 harften oluşmasına karşın 40 tan fazla ses içermesidir. Ama buna karşın kelimelerin telafuzunu kolaylaştırmak için belirli kurallar mevcuttur. bu kuralları aşağıdaki linki ziyaret ederek öğrenebilirsin.

    Başarılar,

    http://www.abcingilizce.net/2012/10/ingiliz-alfabesi.html#3

  3. sesli sözlük değil aradığımız bu işin bir kuralı olmalı örneğin x harfi cümlenin başında şöyle okunur cümlenin ortasında böyle okunur gibisinden bir taktiği olmalı yoksa anlamını bilmediğimiz her kelimeyi telaffuz etmek için sözlükteki bütün kelimeleri ezberlemek lazım

  4. Yorumunuz için Teşekkürler.ABCingilizce olarak amacımız ingilizce öğrenen tüm arkadaşlarımızı en doğru olanı öğrenmelerine yardımcı olmak. Bu yüzden mümkün olduğunca ingilizce kelimeleri okunuşları ile birlikte vermeye özen gösteriyoruz. Başarılar.

Yorumlar kapalı.