İngilizce Simple Present tense Hikaye – Simple Present tense story

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve  ortaokul öğrencileri  için simple present tense (ingilizce geniş zaman ) da yazılmış kısa hikaye örnekleri .

Bu yazıda verilen hikaye örnekleri A1, A2 seviyesinde olup ingilizceye yeni başlayanlar ve ortaokul öğrencileri için uygundur.

 Ali and Fatma

He is from Ankara, Turkey. He speaks Turkish but he learns English at school. He walks to school with Fatma every day. Ali is born in Ankara, but Fatma is born in Eskisehir. Family of Ali lives in Ankara. Ali`s father is a worker and his mother is a house wife.  Fatma`s mother lives in Ankara but her father lives and works in Germany. Fatma`s father is a worker in Germany and her mother is a tailor. She works in a clothing factory.  Ali and Fatma like to walk together.  On Fridays and Saturdays Ali and Fatma speak only English to improve their English.

Ali ve Fatma
Ali Türkiye , Ankaradan. O Türkçe konuşuyor fakat okulda ingilizce konuşuyor. O okula hergün  Fatma ile birlikte yürüyor. Ali Ankara doğdu ama Ftama Eskişehirde doğdu. Ali nin aillesi Ankarada yaşıyor. Ali nin babası işçi annesi ev hanımı. Fatmanın annesi Ankarada yaşıyor, ama babası Almanyada yaşıyor ve çalışıyor. Fatmanın babası Almanyada işçi  ve annesi terzi.  Annesi bir konfeksiyon fabrikasında çalışıyor. Ali ve Fatma beraber yürümekten hoşlanıyorlar. Cuma ve Cumartesi günleri İngilizcelerini geliştirmek için sadece ingilizce konuşuyorlar.

Wh questions  Who is he?- Where is he? – What does he do? Simple present tense short stories

Wh soruları olan Kimdir?- Nerede?- Ne yapıyor? Sorularına cevap veren kısa hikayeler

Cowboy Randal
Randal is a cowboy. He lives on a farm. He has a horse named Benny. Randal loves Benny. He rides Benny every day. Sometimes they walk slowly, and sometimes they run fast. They always have a good time.

Benny is Randal’s horse. She is light brown. Her tail and mane are dark brown. She is three years old. She lives in the stable by the house.

Benny waits for Randal every morning. She enjoys their time together. Often, Randal gives her apples. After long rides, Randal always washes and brushes Benny. He usually brushes her tail. Then he gives her food and fresh water. Benny loves Randal.

Kovboy Randal

Randal bir kovboy. Bir çiftlikte yaşıyor. Onun Benny adında bir atı var. Randal Benny`yi seviyor.  Beniye hergün biniyor. Bazen yavaşça yürüyorlar bazense hızlıca koşuyorlar. Harzaman iyi vakit geçiriyorlar.

Benny Randal`ın atı. Açık kahverenginde. Kuyruğu ve yeleleri köyü kahverengi. O üç yaşında.  O at ahırında yaşıyor.

Benny Randalı hegün bekliyor. Beraber özaman geçirmakten hoşlanıyor. Randal ona sıkça elma veriyor. Uzun binişlerden sonra Randal Benny`yi yıkayıp tarıyor. Çoğunluklada kuyruğunu. Daha sonra ona yem ve su veriyor. Benny Randal`ı seviyor.

Singer Alice
Alice is a singer. She loves to sing. She is in a band. She sings in the band. She is the lead singer. Sometimes she plays the piano.

Tom is Alice’s boyfriend. He is also in the band. He stands next to Alice. He plays the electric guitar. Sometimes Tom sings with Alice.

Shaun  is Tom and Alice’s friend. He is also in the band. He stands next to Tom. He plays bass guitar. Shaun does not sing. He does not like to sing.

The band practices three times a week. They mostly perform at nightclubs. Sometimes they sing at weddings. They are a very good band.

Şarkıcı Alice

Bu hikayede geçen isimlerin Türkçe okunuşları: Alice= Elis, Tom=Tom, Shaun= Şon

Alice bir şarkıcı. Şarkı söylemeyi çok seviyor. Bir müzik grubunda. Müzik grubunda şarkı söylüyor. Grupda solist. Bazen piyano çalıyor.

Tom, Alice` in erkek arkadaşı. Oda müzik grubunda. Alice` in yanında yer alıyor. Elektro gitar çalıyor.  Tom bazen Alice ile birlikte şarkı söylüyor.

Shaun Tom ve Alice`nin arkadaşı. Oda müzik grubunda. Tom ùn yanında yer alıyor. Başs gitar çalıyor. Shaun şarkı söylemiyor. Şarkı söylemekten hoşlanmıyor.

Grup haftada üç kez prova yapıyor. Genellikle gece klüplerinde çalıyorlar. Bazen de Düğünlrde çalıyorlar. Onlar çok iyi bir müzik grubu.