ingilizce ders|ingilizce öğrenirken nelere dikkat etmelisiniz

Değerli arkadaşlar, bu yazımda sizlere ingilizce öğrenirken dikkat etmemiz gereken kurallar hakkında bilgi vereceğim. Bu kurallar sadece ingilizce öğrenenler için değil yabancı bir dil öğrenen herkes için geçerlidir.

1-Arkadaşlar, Öncelikle yabancı bir dil öğrenirken ezberlemeyi değil ama öğrenmeyi gayret gösterin.
Türkiye de malesef ezberciliğe dayalı bir sistem var ve bu sistemin hepimiz zamanla bağımlısı haline geliyoruz. Bu yüzden mümkün olduğunca ezberleme ve benzeri metodlardan kaçının. Mesela, hepimizin yıllarca okulda bir şey öğrenip , bununla birlikte çoğumuzun bir dersanaye gitmeden üniversite sınavalarını kazanama masına Buna örnek olarak gösterebiliriz.
Unutmayın! Ezberlediğinizi unutursunuz , ama öğrendiğinizi hatırlarsınız

2-İngilizce yi kolay ve doğru şekilde öğrenmenin altın kurallarından biride Türkçe düşünmemektir. Ama Malesef , birçok arkadaşımız bu hataya düşmektedir. Eğer her öğrendiğiniz kelimeyi Türkçeye çevirme gibi bir hatada bulunursanız ileride bu sizin hızlı ve akıcı bir şekilde konuşmanıza engel teşkil edebilir.
3-Bir yabancı dili öğrenmenin diğer kurallarından biri’de sürekli tekrar ve öğrenmek için yeterli zaman ayırmaktan geçer.
Eğer bir yabancı bir dil öğrenmeye istekli iseniz, Öğrenmek için kendinize yeterli bir zaman dilimi ayırın. (örneğin günlük 1 saat) ve bu zaman dilimini düzenli ve sistematik bir şekilde takip edin.

4-İngilizce öğrenirken konuşmak kadar konuşulanları anlamakda büyük önem taşır. Eğer karşınızdaki kişinin ne dediğini anlamaz iseniz , karşınızdaki kişinin size yöneltiği soruları anlamayabilir ve cevap vermekte zorlanabilirsiniz. Bu problemin üstesinden gelmek için , Mümkün olduğa kadar çok ingilizce film izleyin, şarkı veya haberleri dinleyin.
Bu size İngilizce konuşulanları daha kolay anlayabilmeniz için kulak dolgunluğu sağlayacaktır.
Unuymayınki , bir ingiliz ile amarikalının aksanı birbirinden çok farklıdır ve “Generic English” diye hitap edilelen genel ingilizce aksanını herkes kullanmaz.

5-Son olarakda, Mümkün olduğunca konuşma pratiği yapın. Bunun en kolay yolu ,internetde ingilizce haber sitelerini ziyaret ederek haberleri sesli okumaktan geçer. Bunun haricinde , kendi kendinize konuşma pratiği yapın, ve en önemlisi söylemek istediklerinizi ingilizce olarak söylemeyi deneyin.
Unutmayınızki, Bu öneriler kolay ve doğru ingilizce öğrenmenizi garantilemez; ama ingilizce dilini öğrenmenizi hızlandırmaya ve akıcı bir şekilde ingilizce konuşabilmenize yardımcı olur

“ingilizce ders|ingilizce öğrenirken nelere dikkat etmelisiniz” üzerine bir yorum

Yorum yapın