İngilizce ünlü tanıtımı performans ödevi

Bu yazımızda Ortaokula giden öğrencilerimizin proje ödevlerinden olan basit olarak yazılmış İngilizce ünlü tanıtımına yer verdik. Tanıtımını yaptığımız 3 ünlünün  tanıtımı basit olarak ortaokul dizeyinde yazılmıştır.


Eğer her hangi bir ünlünün  İngilizce tanıtımını bulmak isterseniz bu siteden http://www.biography.com/  İngilizce arama yapabilirsiniz. Unutmayın bu sitede yazılan ünlüler hakkındaki tanıtımlar okul ingilizcesinde değil profesyonel bir İngilizcede yazılmıştır.

Brad Pitt
My  favourite star  is Brad Pitt.  I am a huge fan of his movies. He is a famous Hollywood actor.
He is tall and he is now 50 years old and he is very handsome. He is not chubby or fat. He has got short blond hair and dark blue eyes.

He usually acts in drama and action movies but his acting varies from the character of a vampire to a war hero and legendary characters as well.

I find him to be a very high class actor and a superb person with his tremendous activity in social welfare works. Therefore,  he is my favourite actor.

Benim favori ünlüm Brad Pitt. Ben onun filmlerine hayranım. Brad Pitt ünlü bir Hollywood sanatçısıdır.
Brad Pitt 50 şimdi 50 yasında ve çok yakışıklı. Tombul yada şişman birisi değil. Kısa sarı saçları ve köyü mavi gözleri var.

Genellikle drama ve aksiyon filmlerinde oynuyor ama oynadığı roller Vampirden bir kahrama, yada bir efsane adam olabiliyor. 

Ben onu çok elit bir aktör olarak görüyorum aynı zamanda sosyal yardımlar konusunda mükemmel bir kişilik . Bu yüzden Bradd Pitt benim favori yıldızım.

Sezen Aksu
Sezen Aksu is my favourite star. She is a famous pop singer in Turkey. She is from Izmir Turkey, but  She lives in Istanbul. She is 60 years old. She has got one son.

In the early times  She had long hair , but she has more bob style hair  in last years. She has got blond hair. She has got blue eyes. She is very short. She is 155 cm tall. She is chubby  she is 71 kilos.

Sezen Aksu, has an active career in the music industry since 1975. She has got very lovely voice and very romantic songs . Therefore, She is my favorite star.

Sezen Aksu benim favori ünlüm. O türkiyede ünlü bir pop şarkıcısı. O İzmirli ama İstanbulda Yaşıyor. 60 yasında ve bir oğlu var.

Eskiden uzun saçları vardı , ama son yıllarda küt kesim saçları var. Saçları sarı . Mavi gözleri var. 
Çok kısa boylu. 155 cm boyunda. Tombul birisi. 71 kilo. 

Sezen Aksu müzik industrisinde 1975 den beri kariyer sahibi birisi. Çok hoş sesi ve romantic şarkıları var. Bu yüzden o benim favori yıldızım. 

Murat Boz.

The name of my favorite star is Murat and his surname is Boz. He is a famous pop singer in Turkey. He is from Zonguldak Turkey but he lives in Istanbul.

He is 34 years old. He is a tall man. He is 187 cm tall . He is thin. He is only 81 kilos.  He has got a brother. He has got green eyes and short dark brown hair.

He is very  handsome and lovely. He is talkative and enjoyable person.  His favourite colours are black and white. Because he is very handsome He is my favorite star.

Benim favori ünlümün ismi Murat soyadı Boz. O türkiyede ünlü bir pop şarkıcısı. Zonguldak , Türkiye den ama İstanbulda yaşıyor. 

O 34 yasında. Uzun boylu birisi. 187 cm boyunda. İnce yapılı bir vücuda sahip. Sadece 81 kilo. Bir erkek kardeşi var. Yeşil gözleri ve köyü kahve kısa saçları var. 

Çok yakışıklı ve sevimli. Çok konuşkan ve eğlenceli. Favori renkleri siyah ve beyaz. ÇOk yakışıklı olduğu için o benim favori ünlüm.

“İngilizce ünlü tanıtımı performans ödevi” üzerine 8 yorum

  1. En sevdiğim yıldızın adı Murat, soyadı Boz. Türkiye’de ünlü bir pop şarkıcısıdır. Zonguldak Türkiye’den geliyor, ancak İstanbul’da yaşıyor. O 34 yaşında. O uzun boylu bir erkek. 187 cm boyundadır. O zayıf. O sadece 81 kilo. Onun bir kardeşi var. Yeşil gözleri ve kısa koyu kahverengi saçları var. O çok yakışıklı ve sevimli. O konuşkan ve keyifli bir kişidir. En sevdiği renkler siyah beyaz. Çok yakışıklı olduğu için o benim en sevdiğim yıldız.

Yorumlar kapalı.